Výuka Archicadu

Výuka Archicadu

Nabízím praktickou výuku Archicadu pro začátečníky a mírně pokročilé. Mám deset let praxe práce v tomto programu a stovky hotových projektů. Začátky byly divoké a projekty se vytvářely tak, jak to zrovna šlo, na díry ve 3D modelu a levitující prvky se nehledělo. Postupně jsem se však naučil využívat Archicad maximálně a zároveň stále v praktické rovině tak, aby práce šla dobře od ruky. 

Můj přístup

Archicad je velmi komplexní software, určen pro vytváření projektových dokumentací malých staveb i celých areálů. Jsem zastáncem názoru, že je třeba si pracovní proces maximálně zjednodušit ať už co se týče šablony, stejně tak ale i práce s atributy a využívat pouze ty, které k rýsování opravdu potřebujeme. 

Má šablona je oproti originální od Graphisoftu značně redukovaná a obsahuje pouze ty atributy, které jsou opravdu potřebné k vytváření PD. Atributy jsou také jinak pojmenovány a seřazeny pro rychlejší výběr a méně času stráveného hledáním v seznamech (i když od 26 je hledání velmi zjednodušeno). Výhodou je maximální kontrola nad všemi atributy v projektu.

Co vás mohu naučit

Nejprve zjistím, na jaké úrovni práce s Archicadem jste a podle toho vyberu, co pro vás bude nejpřínosnější se naučit. Pokud nevyužíváte, tak vás naučím základy, jako pracovat s vlastními profily, práci s variantami, export do BimX, způsob vynášení situace v S-JTSK, správné používání organizéru, hromadné publikace, ale třeba i vytváření nových vlastností prvků, jejich vykazování a další. Ukážu vám můj pracovní prostor a můj workflow a máte k dispozici moji šablonu se 3 roky historie postupného vývoje, díky které se mi podařilo redukovat množství času stráveného na projektu o 50%. 

Pro koho je výuka určena

Výuka je určena pro začátečníky a mírně pokročilé. Je určena pro projektanty, kteří chtějí archicad využívat maximálně prakticky a chtějí zrychlit svůj workflow.
Výuka není určena pro pokročilé uživatele – nezabývám se programováním GDL prvků, BIM používám okrajově a v oblastech, které jsou pro praktické vytváření dokumentací malých staveb reálně využitelné na denní bázi. 

Pardubický kraj a okolí

Preferuji osobní kontakt, výuka face-to-face 1to1 je nejefektivnějším způsobem předávání know-how. Dojedu za vámi kamkoliv po Pardubickém kraji a okolí, jsem z Chrudimi. Alternativním způsobem je online schůzka se sdílením obrazovky.

Hodinová sazba od Cegry je 1200 Kč/h, resp. 800 Kč/h se Support Packem. Já nabízím praktickou výuku za cenu orientačně 500 Kč/h. Kontaktujte mě a domluvme si schůzku.