VIZUALIZACE INTERIÉRU

Bytový dům Praha

Jedním z posledních projektů byla vizualizace bytového domu poblíž Staroměstského náměstí v Praze.  Klient plánuje rekonstrukci domu se třemi bytovými jednotkami a kavárnou v přízemi. Předmětem byla vizualizace interiéru jednoho typového podlaží, kavárny v přízemí a nové fasády domu.

Vizualizace fasády

Pro vizualizace fasády jsem měl k dispozici historické foto daného domu a snažil jsem se fasádu modelovat v podobném duchu. Dle stávajícího stavu jsem vymodeloval nadokenní i podokenní římsy a plastické cihličky. V přízemí byly vytvořeny dřevěné výkladce z masivního dřeva s velkými prosklenými plochami, stejně jako to bylo na historické fotografii.

Návrh interiéru

V bytech se prováděly drobné bourací práce a celkový návrh interiéru se v závislosti na nich měnil. Na každém patře byla navrhnuta jedna bytová jednotka s kuchyní, koupelnou, ložnicí, dětským a obývacím pokojem. V průběhu se řešilo několik variant rozmístění nábytku.

Vizualizace interiéru

V první fázi vizualizace jsem modeloval komplexní bytovou jednotku, tedy včetně návazností jednotlivých místností. Bytu přidávaly na honosnosti vysoké stropy a možnost dobrého prosvětlení vysokými okny. Materiálově byl interier řešen převážně užitím dřeva jak pro nábytek, tak nášlapné vrstvy podlah. Vizualizace interiéru kavárny byla řešena v jednoduchém stylu s pravděpodobným dopracováním v návrhu do budoucna. 

Galerie

Prosinec 2017